Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne z Japońskimi karpiami koi Michała
Autor Wiadomość
MichałLech 
Uczestnik

Wysłany: 2013-11-28, 11:16   Oczko wodne z Japońskimi karpiami koi Michała

Witam wszystkich serdecznie.
Na tym forum jestem nowy więc się przedstawię.
Mam na imię Michał i od przedszkola zajmuje się akwarystyką, a od 10 lat także oczkiem wodnym a właściwe rybami jakie w nim są hodowane. Moje hobby ściele związane jest z pracą zawodową, prowadzę sklep ,,oczkowo-akwarystyczny" jeśli można takiej nazwy użyć.
O GardenForum dowiedziałem się pierwszy raz z linku Huberta umieszczonego na forum Klubu Tanganika.

Poniżej kilka zdjęć ryb z mojego oczka wodnego. Na wiosnę postaram się przedstawić samego oczka i urządzenia techniczne, w chwili obecnej są już wyłączone poza napowietrzaniem, oraz ciekawiej zagospodarować brzegi, bo rośliny jeszcze się nie rozrosły a i mam kilka głazów do zagospodarowania, których sam z ziemi nie jestem w stanie ruszyć.

i filmik
http://youtu.be/OXXM9NdhSCM

Piotr 
Bywalec

Wysłany: 2013-11-28, 12:28   

Witaj.
Bardzo ładne ryby. Napisz coś więcej o oczku, jakie wymiary, głębokość... I wstaw przynajmniej jedno pogladowe zdjęcie całości.

jackon 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-11-28, 12:46   

witaj Michał
miło nam gościć następnego fanatyka rybno-oczkowego
wiem od Krzysia, że Twoja wiedza na temat karpi koi jest bardzo duża
postaramy się "wyssać" trochę tej wiedzy od Ciebie na tym forum
możesz oczywiście w stopce wkleić link do Twojej strony
jeżeli ktoś udziela się u nas , dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą zawsze może dodatkowo reklamować się tutaj

Hubert 
Bywalec

Wysłany: 2013-11-28, 14:54   

Witamy hodowcę, witamy :) Czy rozmnażasz koi u siebie?

MichałLech 
Uczestnik

Wysłany: 2013-11-28, 17:41   

Witam
Faktycznie Krzysiek namówił mnie na rejestracje na tym forum.

Samo oczko ma wymiary mniej więcej 18x8m i głębokość w najgłębszym miejscu jest 1,8m.
Jest to możne bardziej stawek hodowlany. Obszar 8x6m i głębokość 1m jest oddzielony siatka przed rybami, ma to na celu stworzenia ,,matecznika" dla wszelkiego robactwa a najlepiej rozwielitki. Postaram się zrobić fotek ogólnikową z tym że o tej porze roku będzie tylko żwir
dookoła i suche rośliny.

Tez udaje mi się doprowadzać do tarła koi z Japonii.
Najlepsze co udało mi się uzyskać w tym roku z tym że ryby maja kilka miesięcy i jeszcze nie są w pełni wybarwione.

Bajbas 
Bywalec

Wysłany: 2013-11-28, 18:57   

Cześć Michał,
1. Witaj
2. Hubert, Krzysiek - no niezłe masz rekomendacje :)
Koi - przepiękne! Ciekawy pomysł z wydzieleniem miejsca by się lęgło wszelkie stworzenie na pożarcie. Ja o tym też myślałem u siebie, chętnie w przyszłości poczytam i pooglądam.
:zdrowko: Bajbas

MichałLech 
Uczestnik

Wysłany: 2013-11-28, 19:54   

Bajbas napisał/a:
Ciekawy pomysł z wydzieleniem miejsca by się lęgło wszelkie stworzenie na pożarcie. Ja o tym też myślałem u siebie, chętnie w przyszłości poczytam i pooglądam.

Z założeni miały tam być rozwielitki, które miały filtrować wodę z glonów planktonowych a u kresu swoich dni były by świetnym pokarmem dla ryb. Przez kilka tygodni tak też było, była masa rozwielitek a woda kryształ lecz z czasem pojawiło się mnóstwo amatorów rozwielitek, głównie ,,wioślaków" i niestety woda się zazieleniła. Przydało by się coś coś nie będzie jeść rozwielitek a zajmie się większymi ,,wioślakami". Myślałem o okoniach, może basach jak udało by się zdobyć.

Hubert 
Bywalec

Wysłany: 2013-11-29, 12:58   

MichałLech napisał/a:
Myślałem o okoniach, może basach jak udało by się zdobyć.

Zapomnij, że okoń czy bass będą uganiały się za wioślakami. Ich nic nie chce zżerać :(
Ja też stawiam na rozwielitki i wiosną zawsze "zaszczepiam" nimi wszystkie oczka. Co prawda w oczkach zamieszkałych przez ryby zostają szybko zjedzone, ale w "płazarium" mają się znakomicie, a woda tam zawsze kryształ.

MichałLech 
Uczestnik

Wysłany: 2013-12-03, 13:20   

Zdjęcie ogólnikowe oczka.

Piotr 
Bywalec

Wysłany: 2013-12-03, 13:56   

Duży plus za żwir. Kształty takie, a nie inne pewnie dlatego, że chciałeś jak największe... Ale rośliny i dekoracje (kamienie) dużo pomogą.

Bajbas 
Bywalec

Wysłany: 2013-12-03, 18:23   

Marzenie, taka wielkość. Ja mam oko pokręcone, ale mnie prostokąty nie przeszkadzają. Tu raczej duzo pnącza na płot trzeba. Ale jak się obsadzi roślinami to bedzie pięknie. Ważna w końcu jest ryba, to ona ma być w tej wodzie ozdobą główna.

Rewi 
Uczestnik

Wysłany: 2013-12-04, 15:05   

Wspaniały metraż, gdy zarośnie liliami i do tego Koi cud :oczko:

MichałLech 
Uczestnik

Wysłany: 2013-12-05, 11:02   

Dokładnie jest tak jak piszecie. Na ładne kształty przyjdzie czas na frontalnej części domowego podwórka.
Był za budynkiem gospodarczym niezagospodarowany kawałek łąki to go zamieniłem na oczko hodowlane. Teraz nie widać, bo już usunąłem liście na zimę ale po drugiej stronie oddzielonej siatka jest około 25 lilli w sumie w oczku mam ich z 35szt. W tym roku na brzegach sadziłem rożne tataraki, nie sadziłem ich dużo, bo nie jestem pewny czy przezimują w warunkach jakie mają. Także kombinowałem z roślinami typowo akwarystycznymi jak rotala rotundifolia i hydotis salzmanii, rosły bardzo ładnie w okresie letnim aż do października.
Może poradzicie mi jakąś inwazyjną roślinę, która rosła by w strefie bagiennej gdzie karpie jej nie dosięgną a płożąc się wrastał do wody i był by miedzy innymi uzupełnieniem diety dla nich a także zasłoniły by folie na płytkiej wodzie gdzie żwir mi zjeżdża.
Coś własnie jak rotala tylko z naszego klimatu.

Elżbieta 
Bywalec

Wysłany: 2014-01-06, 11:32   

Witaj Michał.
Zarejestrowałam się na tym forum, jako że sama posiadam niewielkie oczko , a ponieważ jestem amatorką , mam nadzieję trochę się tu podszkolić. Mam nadzieję , że tu zaglądasz i w razie czego będę mogła pytać znawcę - mam kilka karasi, które 2 lata temu po raz pierwszy dały potomstwo.
Przepięknie prezentują się u Ciebie karpiki koi

MichałLech 
Uczestnik

Wysłany: 2014-01-07, 21:18   

Witam.
Elżbieto tak wszystkiego to nie wiem, ale co wiem to tym na pewno się podzielę. Koi to moja pasja i wciągnęły mnie na całego.
Zacznę już teraz. Zainstalowałem własnie dyfuzor z miękkiej porowatej gumy.

Jego zaleta jest to że jest to po prostu rura o średnicy wewnętrznej około 12mm. Powietrze tłoczone taką średnica węża nie ma już oporu związanego z tarciem w cienkich przewodach. Ma to duże znaczenie przy wysokowydajnych pompach. Ja akurat mam zainstalowaną pompę HAP-60 , która na chwilę obecną zaopatrza mi w tlen kilka zbiorników.

W zimie jest nawet za dużo powietrza wiec mam przykręcone na zaworach by woda się nie ,,gotowała" ale w lecie podczas upałów natleniania nigdy dość.

Odpowiedz do tematu