Poprzedni temat «» Następny temat
Hiacynt
Autor Wiadomość
Anonymous
Gość
Wysłany: 2007-02-13, 19:17   Hiacynt

Witam Wszystkich (to mój pierwszy post na tym forum :oops: )
Dosta??m pi?kny hiacynt w zesz?ym roku - w doniczce.
Pieknie zakwit? i d?uuuugo sta?.
Gdy kwiat przekwit? "uszczypn??am" go razem z ?odyg?. Li?cie pozostawi?am i sta? tak praktycznie do jesieni (w domu). Na zim? obci??am li?cie i pozostawi?am w ch?odnym miejscu bez podlewania. Niestety zima by?a tak ciep?a, ?e pod koniec grudnia zacz?? kie?kowa? na nowo. Nic nie robi?am, nie przestawia?am, nie podlewa?am i... stoi tak od grudnia z takim zielonym kikutkiem...
Czy co? z niego b?dzie ?
Jak go dalej piel?gnowa? ?...

mia63
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-13, 20:10   Re: Hiacynt

nitro napisał/a:
Witam Wszystkich (to mój pierwszy post na tym forum :oops: )
Dosta??m pi?kny hiacynt w zesz?ym roku - w doniczce.
Pieknie zakwit? i d?uuuugo sta?.
Gdy kwiat przekwit? "uszczypn??am" go razem z ?odyg?. Li?cie pozostawi?am i sta? tak praktycznie do jesieni (w domu). Na zim? obci??am li?cie i pozostawi?am w ch?odnym miejscu bez podlewania. Niestety zima by?a tak ciep?a, ?e pod koniec grudnia zacz?? kie?kowa? na nowo. Nic nie robi?am, nie przestawia?am, nie podlewa?am i... stoi tak od grudnia z takim zielonym kikutkiem...
Czy co? z niego b?dzie ?
Jak go dalej piel?gnowa? ?...

Kupi?am 2 lata temu hiacyncika w markecie, poczyta?am co nieco o uprawie .Trzyma?am w chlodnym pokoju, podlewa?am; po przekwitni?ciu usune?am zaschniete kwiaty liscie zostawi?am i dalej podlewalam i nawet nawoz stosowa?am .Po zaschnieciu lisci cebulke wyje?am z doniczki i odstawi?am w ciemne , przewiewne miejsce.Jesienia (wrzesien, pazdziernik ) wsadzilam cebule wraz z ma?ymi cebulkami przybyszowymi do ziemi.Okry?am lekko zim? i czekam na rezultaty.Nie jestem pewna , czy dobrze zrobi?am.Co sie robi z przybyszowymi, ma?ymi cebulkami?

Nitro a masz ogród?

mia63
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-13, 21:08   

Przemo napisał/a:
Z tego co ja wiem to jak ju? zacznie hiacynt wegetacj? to trzeba go przenie?? do9 cieplejszego pomieszczenia i pozwoli? rozwin?? si? li?ciom a jak zacznie zawi?zywa? kwiat to powinno si? zrobi? kapturek z kartki zwin?? go w taki okr?g?y daszek i trzyma? go na wybijaj?cym kwiatku do czasu a? zacznie nabiera? kolorów tzn wybarwia? si? z zielonego na w?a?ciwy) :D

Tak zrobi?am po zakupie hiacyncika .Przykry?am go lekko papierowym daszkiem, na drugi dzien kwiat wyciagna? sie niemozliwie i zmieni? kolor :lol: , silny zapach spowodowa?, ze zajrza?am pod ten kapturek...wedlug mnie za szybko kwiat zakwit? i nazbyt sie wyciagna?, wybiegna?.Ale za to mia?am blizniaki ; z jednej lodyzki wyrosly bardzo duze dwa kwiaty.Czy Wam sie tez tak zdarza?

Anonymous
Gość
Wysłany: 2007-02-14, 08:43   

A hiacynty nie s? ?e tak brzydko powiem jednorazowego u?ytku? Mo?na je traktowa? jak amarylisy?

Anonymous
Gość
Wysłany: 2007-02-14, 13:27   

ach ach ... dzi?ki bardzo za odzew...
cho? nie wiem co mam teraz zrobi?... od dwóch miesi?cy jest taki ma?y kikutek i nic...
zostawi?am go w doniczce i czekam na ciepe?ko za oknem, potem przesadz? do nowej ziemi i post?pie zgodnie z waszymi zaleceniami :)
mia63... no teoretycznie mam...ale jeste?my w trakcie budowy domku i oprócz sosenek i kilku brzózek nic w nim jeszcze nie mam :oops: ...
teren piaszczysty i boj? si?, ?e nie poszaleje z ro?linkami :flower:

KaRo 
Przyjaciel forum
Administrator Forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-02-14, 14:00   

Skoro nie wiesz nadal co robi?....to zacznij go p?dzi? :D Czyli postaw na oknie w ciep?ym pokoju i podlewaj wod? wzbogacon? o nawóz do ro?lin kwitn?cych ,kiedy uka?e si? p?d kwiatowy z du?ym ju? p?kiem zaciemniaj go jak pisze Przemo.
Ciesz si? z tego co osi?gniesz ale przygotyj si? do w??sciwej piel?gnacji cebuli czyli po zako?czeniu kwitnienia nic nie ucinaj tulko pozwalaj cebuli na naturalne zamarcie.W momencie ko?czenia kwitnienia cebula korzysta jeszcze d?ugo z cz??ci zielonej ,czerpies sk?adniki pokarmowe z li?ci .
Jesieni? przesad? do nowej ziemi i wynie? do ch?odnego pomieszczenia lub...wsad? w ogrodzie do zasobnej ziemi.
Je?li masz nadal jakie? w?tpliwo?ci pytaj. :D :D :D

Nawet na le?nej piaszczystej glebie mo?na stworzy? rajski zak?tek...
Nie odbieraj sobie marze? dziewczyno... :D

Anonymous
Gość
Wysłany: 2007-02-14, 14:12   

KaRo napisał/a:

Nie odbieraj sobie marze? dziewczyno... :D

och! w ?adnym wypadku :)

mia63
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-14, 15:50   

nitro napisał/a:
ach ach ... dzi?ki bardzo za odzew...
cho? nie wiem co mam teraz zrobi?... od dwóch miesi?cy jest taki ma?y kikutek i nic...
zostawi?am go w doniczce i czekam na ciepe?ko za oknem, potem przesadz? do nowej ziemi i post?pie zgodnie z waszymi zaleceniami :)

mia63... no teoretycznie mam...ale jeste?my w trakcie budowy domku i oprócz sosenek i kilku brzózek nic w nim jeszcze nie mam :oops: ...
teren piaszczysty i boj? si?, ?e nie poszaleje z ro?linkami :flower:

Z tym hiacyntem nie poradze co masz zrobic( Polecam poczytac :
Nitro jestes szczesliwa , chcia?abym miec swoj domek i kawa?ek ogrodka, to moje marzenie od dzieci???ctwa;-) niestety ziemia jest droga a domy na rynku wtórnym tez sa ponad moje mozliwosci (((
Sosny i brzozki to juz cos, najpierw zrob sobie plan i posadz drzewka , ktore po ukonczeniu budowy beda juz w miare duze.Jest duzo roslinek kochajacyh piaski , w trakcie Twego "bycia" na forum nauczysz sie tego i owego. Sa tutaj doswiadczeni ogrodnicy :-)Powodzenia
[/quote]

NELA 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-17, 23:29   

Dobrze, ?e trafi?am na wasze posty o p?dzeniu hiacyntów w domu. Kupi?am w styczniu kie?kuj?ce hiacynty na wyprzedazy. Trzyma?am miesi?c /w papierowej torebce/ w pude?ku w lodówce/tak radzi? sprzedawca/. Teraz wysadzi?am do ziemi- po kilku dniach zaczynaj? pokazywa? si? kie?ki na powierzchni ziemi. ...i nie wiedzia?am co dalej. Teraz wiem- zacieni?...
Stoj? w ?azience na parapecie.Okno wschodnie.

Posadzone.../ w trakcie przysypywania ziemi? /

wzesz?e...

os?oni?te

Anonymous
Gość
Wysłany: 2007-02-22, 12:18   

super pomys? na "klosiki' :) ...
ja tez ju? mam "kapturek" na moim "kikutku" !
W tym roku jeszcze nie b?d? wysadza?a kwiatów do ogrodu, ale w przysz?ym ju? na 99.99% :cheers:

NELA 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-26, 08:08   

Moje hiacynty ju? zaczynaj? kwitn?? :D . Szkoda , ?a nie wszystkie naraz- ale có?, cieszy mnie, ?e w ogóle kwitn?- bo pierwszy raz p?dz?...

KaRo 
Przyjaciel forum
Administrator Forum

Wysłany: 2007-02-26, 10:41   

Mój te? kwitnie ju?!!!!!
Gracjo- to cebule nades?ane przez Ciebie!!!! :D Kwitn? w donicy!

P1210327.JPG
Plik ściągnięto 140 raz(y) 160,29 KB

NELA 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-27, 08:49   

Moje hiacynty nie do??, ?e pi?knie zakwitaj?, to jeszcze widz?, ?e jest z jednej cebuki drugi kwiat- w?a?nie si? "kluje" :D

NELA 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-03-02, 09:08   

:D Moje hiacyntki otwieraj? sie jeden po drugim... Nie mog? sie nimi nacieszy? :wink: :D :D

KaRo 
Przyjaciel forum
Administrator Forum

Wysłany: 2007-03-02, 09:29   

Nelu wybacz,?e si? "wciskam" ale czy Twoje hiacynty rosn? g?eboko w ziemi?Tak widz? przynajmniej?A moje s? w ok.1/2 zanurzone w pod?o?u!Czy donica stoi na oknie w ?azience?Jak u mnie?

Odpowiedz do tematu